Mladi planinci so prvi vikend po majskih počitnicah preživeli v hribih. Odpravili so se na tridnevni planinski tabor na razgledno planino Kofce pod južnimi pobočji zahodnega dela Košute. Za domom se vzpenjajo dvatisočaki, ki v lepem vremenu kar vabijo, da se povzpnemo nanje in občutimo svojo majhnost v primerjavi z mogočnostjo narave.

Planinski tabor je potekal v sodelovanju s PD za Selško dolino Železniki, ki je krilo stroške prevoza, za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Po gorskih poteh sta mlade planince vodili planinski vodnici Veronika Benedičič in Marjeta Nastran. Spremljale so jih tudi mentorice planinskega krožka na naši šoli.

V branje vam ponujamo nekaj utrinkov s tabora. Vabimo vas tudi k ogledu gorskih fotografskih vtisov.

Sedmošolke Mila, Teja in Tajda so o taboru napisale to novičko:

V petek, 10. 5. 2024, smo se s planinskim krožkom odpravili na tridnevni tabor na Kofce. Svojo pot smo začeli pri kmetiji Matizovec nad Poljubeljem. Vzpon prvega dne, ki je hitro minil, nas je okrog 19h pripeljal do Planinskega doma Kofce. V koči nas je pričakala večerja, ki smo jo že ravno prav lačni pojedli. Prvi večer v koči smo si popestrili s spoznavnimi in družabnimi igrami.

V soboto smo se po zajtrku podali na Veliki vrh. Pot, ki nas je vodila do vrha tega dvatisočaka, je bila ponekod še rahlo zasnežena, kar nam je bilo prav všeč. Po dobri uri in pol hoje smo prispeli na vrh in najprej pojedli malico, ki so nam jo pripravili v koči. Z vrha smo imeli čudovit razgled, ki je segal vse do Blejskega jezera.

Ob povratku z vrha smo vsi skupaj osvojili še manj izrazit vrh gore Kofce in se nato razdelili na dve skupini. Ena je nadaljevala pot z vzponom na Kladivo in tako osvojila kar dva dvatisočaka v enem dnevu. Druga skupina pa se je mimo ruševja spustila nazaj k koči. Med potjo smo se ustavili še na velikem travniku na pobočju nad kočo, kjer smo se spočili. Bosih nog smo se skrivali in lovili. Nato smo se vrnili k koči, kjer smo počakali še drugo skupino. Pred večerjo smo se igrali ter se skupinsko borili v planinskem kvizu. Za večerjo so nam v koči pripravili čufte. Po večerji in družabnem večeru smo odšli v sobe, se še malo pogovarjali ter nato zaspali.

V nedeljo smo po zajtrku pospravili sobe, v nahrbtnike spakirali vse svoje stvari ter se poslovili od koče. Odpravili smo se na pohod do planine Šija, kjer nam je čas počitka popestril razigrani pes Jerry. Pojedli smo malico in se odpravili proti dolini. Pot nazaj je bila precej strma, ampak smo jo hitro premagali. Pred povratkom v Selško dolino smo se ustavili še na pici v Tržiču.

Tabor je bil nepozaben in naslednje leto se ga bomo z veseljem spet udeležile.

Mila Mohorič, 7.a, Teja Gajgar, 7.a, Tajda Benedičič, 7.b

28 mladih planink in planincev je takole strnilo svoje vtise s tridnevnega tabora na Kofcah:

Najbolj nam je bilo všeč:
  • sobotni pohod
  • ravbarji in žandarji
  • ko smo se odpravljali spat
  • ko smo imeli prosti čas
  • ko smo prispeli nazaj v kočo
Presenetilo nas je:
  • ko smo se igrali kviz
  • da smo šli na Kladivo
  • oblačna noč