Naša šola se bo tudi letos pridružila Evropskemu tednu mobilnosti, ki bo potekal od 16. do 22. septembra. To je pobuda, ki spodbuja trajnostni način življenja in gibanja. Letošnja tema se glasi: Udoben javni prostor – za vse, zato bo poudarek predvsem na preurejanju javnega prostora in urbani opremi.

Načrtovane septembrske aktivnosti v okviru Evropskega tedna mobilnosti:

• Likovni natečaj na temo trajnostne mobilnosti: Poudarek bo na izdelavi urbane opreme iz zavrženih materialov ter ustvarjanju stripov na temo trajnostne mobilnosti. Končne izdelke bomo razstavili na začasno zaprtem parkirišču ob bazenu Železniki, kjer bodo ob pomoči otrok na asfaltu nastale tudi barvite talne igre.
  • Pohodništvo: Za otroke bomo organizirali pohode po okoliških poteh, ki so tudi del šolskega pohodniškega dnevnika. Namen pohodništva je spodbujanje telesne aktivnosti in zdravega načina življenja med učenci.
  • Aktivnost »Pešbus«: Pešbus je organizirana aktivnost, pri kateri otroci hodijo v šolo peš pod nadzorom odraslih spremljevalcev, kar spodbuja zdrav način življenja in zmanjšuje prometno obremenitev v okolici šol. Vabimo vas, da se nam aktivno pridružite, kot spremljevalec/spremljevalka otrok na poti v šolo. V mesecu septembru bomo izpeljali organizacijo peš-busa, v tednu v oktobru pa ga izvedli.
  • Označevanje nevarnih odsekov: Z otroki bomo v sklopu pouka označevali nevarne odseke poti na poti do šole. Namen aktivnosti je izboljšanje okoliških poti ter ozaveščanje o varnosti na cesti.

Kako lahko prispevate?

Vabimo vse starše, da spodbudite svoje otroke k uporabi trajnostnih načinov prihoda v šolo – naj raje izberejo hojo, kolesarjenje ali javni prevoz. S tem ne prispevate le k njihovemu zdravju, ampak tudi k varnejšemu in čistejšemu okolju. Poleg tega vas vljudno vabimo, da odstopite kakšen kos odsluženega pohištva ali drugega materiala. Skupaj z učenci bomo iz tega izdelali unikatno urbano opremo.

Za več informacij o Evropskem tednu mobilnosti nas lahko spremljate na naši spletni strani ali nas kontaktirate prek e-pošte.

Aktivnosti so sofinancirane s strani Ministrstva za okolje, podnebje in energijo – Sklad za podnebne spremembe.