Spoštovani starši!

Ob začetku šolskega leta vas najprej lepo pozdravljam. Naši otroci in učenci se znova vračajo v šolske klopi, nekateri pa vanje vstopajo prvič, zagotovo polni pričakovanj, radovednosti in tudi nekaj treme. Za vse nas pa je to čas novih začetkov.

Eden izmed čisto novih začetkov v naši šoli je zagotovo vstop v razširjeni program, ki smo ga napolnili z bogato paleto športnih, kulturnih, glasbenih, učečih in raziskovalnih dejavnosti. Razširjeni program smo vam staršem predstavili že v mesecu juniju. Zatem smo vam posredovali prijavnice, iz katerih smo prejeli okvirne podatke za lažje načrtovanje dejavnosti.

Obveščamo vas, da so vse načrtovane dejavnosti razširjenega programa predstavljene na spletni strani Osnovne šole Železniki (Organizacija pouka, razširjeni program), kjer si jih lahko skupaj z vašimi otroki ogledate. Učitelji bodo v prvem tednu septembra vsem učencem od 1. do 9. razreda predstavili svoje dejavnosti in učence s prijavnico povabili na dejavnost.

Učenci bodo domov zagotovo prinesli več prijavnic, zato vas prosimo, da spodbujate interes vaših otrok in jim omogočite, da razvijejo svoje potenciale, dosežejo zastavljene cilje in zrastejo v samozavestne, ustvarjalne posameznike.

Na podružničnih šolah vas bodo o izvajanju razširjenega programa obvestile vodje podružnic.

Hkrati vas obveščamo o prevozih za prvi šolski dan.

• Odhod dveh kombijev iz Martinj Vrha bo ob 7.45, prvi na relaciji Martinj Vrh 11 – Železniki, drugi na relaciji Martinj Vrh 46 – Železniki.
  • Odhod kombija na relaciji Kališe – Lajše – Selca – Železniki bo ob 7.25 iz Kališ.
  • Odhod avtobusa na relaciji Davča–Železniki bo ob 7.45 od Jemca.
  • Odhod kombija v Davči v PŠ Davčo bo ob 00 od Zverinca, ob 7.10 Na Pstoti, ob 7.15 od Pagona (nad šolo).
  • Odhod kombija na relaciji Ojstri vrh–Smoleva–Železniki bo: Ojstri Vrh–grapa ob 7.35, Smoleva ob 7.55.
  • Odhod kombija na relaciji Potok–Železniki bo ob 7.45.
  • Odhod kombija na relaciji Zabrekve–Topolje–Železniki bo ob 7.45 iz Zabrekev.
  • Odhod kombija na relaciji Prtovč–Podlonk–Železniki bo ob 7.45 s Prtovča.
  • Odhod avtobusa na relaciji Dolenja vas–Selca–Železniki bo ob 7.29 iz Dolenje vasi. Učenci prvi šolski dan vstopajo v avtobus brez vozovnic, le te prejmejo v šoli.
  • Odhod avtobusa na relaciji Dražgoše–Rudno–Železniki bo ob 7.55 iz Dražgoš. Učenci prvi šolski dan vstopajo v avtobus brez vozovnic, le te prejmejo v šoli.
  • Odhod avtobusa na relaciji Danje–Sorica–Zali Log-Železniki bo ob 7.40 iz Spodnjih Danj. Učenci prvi šolski dan vstopajo v avtobus brez vozovnic, le te prejmejo v šoli.

Prvi šolski dan zaključimo s poukom ob 12.50, naslednje dni poteka pouk po urniku.

Prijavljeni učenci lahko kosilo prevzamejo že prvi dan, na razredni stopnji bodo potekale tudi že dejavnosti Rap-a.

Učenci vozači imajo prvi šolski dan organiziran prevoz domov takoj po končanem pouku obveznega programa.

Spremembe, ki so nastale v prevozih, vam pojasni Občina v priloženem dopisu..

Želim vam prijeten in uspešen začetek šolskega leta!

S prijaznimi pozdravi,
Monika Čemažar,