Četrtek, 12. 12. 2019

Dragi starši!
Ta teden v Tolminu je bil za nas zelo sproščujoč in poučen, saj smo se naučili veliko stvari iz 1. svetovne vojne, predvsem o soški fronti ter veliko drugih zgodovinskih podatkov o Tolminu in tudi iz njegove sedanjosti. Kljub vsem učnim aktivnostim smo se tudi zelo zabavali, saj je kar nekaj otrok s sabo prineslo inštrumente in smo takoj naredili žur. Danes je bilo sonce malo manj toplo, skoraj je že zadišalo po snegu. Najbolj smo uživali v lokostrelstvu in plezanju, na Kozlovem robu in na Hudičevem mostu. Tudi hrana je bila zelo okusna, saj so nam postregli z njoki in golažem, pečenim piščancem in krompirčkom, za piko na i pa je bila danes pica. Mislim, da si bomo vsi ta teden zapomnili po dobri hrani, izletih, zabavnem pouku in prijaznih učiteljih, tekmovanju za zabavo, urejanju sob, pink-ponku, druženju in raznih vragolijah. Vsi bomo s seboj odnesli lepe spomine in veliko znanja. Malo vas že pogrešamo, zato se veselimo, da se jutri vrnemo domov.
Vaši otroci.

Sreda, 11. 12. 2019

Zbudili smo se v prekrasno jutro in se cel dan greli na soncu. Delamo s polno paro, po skupinah raziskujemo znamenitosti Tolmina, v prostem času pa poskrbimo za klepet, rekreacijo in dobro domačo glasbo. Vsak dan odkrijemo kak nov skriti talent. Nestrpno se že pripravljamo na jutrišnji družabni večer s plesom.

Torek, 10. 12. 2019

Po burnem bujenju in dobrem zajtrku smo se odpravili na delo po skupinah. Nekateri v učilnice, drugi pa na teren. A-jevci in B-jevci smo odšli proti Dantejevi jami in med potjo občudovali lepote Tolminskih korit. Srečno in varno smo prečkali Hudičev most. C-jevci smo utrjevali znanje kemije in fizike, nato pa smo preverili temperaturo Tolminke in zgradili čudovite stolpe. D-jevci smo obiskali Kozlov rob, še prej pa smo se slikali ob najstarejšem tujerodnem drevesu v Sloveniji. Cel dan smo vsi uživali v lepem vremenu. Večer pa bomo zaključili s predstavitvijo ekološkega kmetovanja.

Ponedeljek, 9. 12. 2019

Končno smo dočakali šolo v naravi.

Z ogledom smo pričeli v Kobariškem muzeju, kjer smo odkrivali dogodke 1. svetovne vojne. Po nastanitvi v CŠOD-ju nas je pričakalo okusno kosilo. Nato smo se po razredih razdelili v skupine. Nekateri so se odpravili v Tolminski muzej, drugi k čistilni napravi ter ribogojnici, obiskali smo tudi nemško kostnico in spoznavali čutila ob zanimivih igrah. Res da je šele prvi dan, ampak mi UŽIVAMO na polno!