Učbeniki so v šolah že vrsto let pomemben vir znanja. Učenci so jih uporabljali pri matematiki, slovenščini, fiziki, kemiji, biologiji, geografiji, zgodovini …

So bili drugačni kot so danes?

Razstavo učbenikov si lahko ogledate v vitrinah, ki smo jih postavili na hodniku, ki povezuje učilnice razredne stopnje in upravni del šole. Prav tako si v vitrini lahko ogledate raziskovalno nalogo z naslovom Od čitanke do berila.

Osrednje praznovanje 200-letnice šole v Železnikih pripravljamo v mesecu oktobru, zato učiteljici Majda Tolar in Alenka Bertoncelj, ki pripravljata pregled učbenikov od nekoč do danes, obiskovalce spletne strani prosita, da pobrskate po domačih knjižnih policah. In če je med knjigami tudi kakšen star učbenik, bosta veseli, če jima ga za to priložnost posodite.