Na naši šoli vsako leto priredimo dobrodelni koncert mladinskega in otroškega pevskega zbora. V četrtek, 21. 3. 2019, je  potekal že 7. koncert.

Na njem je nastopil združeni otroški pevski zbor OŠ Železniki in podružničnih šol Davča, Dražgoše, Selca in Sorica. Naslov koncerta je bil Naj doni do neba naš otroški hura.

Pevci so v telovadnico vstopili s pesmijo Žabe, nato so pod vodstvom učiteljice glasbe Marjete Naglič prepevali o pravljicah. Eno od znanih slovenskih pravljic Vidkovo srajčico so tudi zaigrali. S pesmijo Žabe smo koncert tudi zaključili, vendar so pesem zapeli učenci in gledalci skupaj.

Koncert je imel tudi dobrodelno noto. Zbrana denarna sredstva so bila namenjena šolskemu skladu. Z denarjem iz šolskega sklada pomagamo učencem, ki bi bili zaradi finančnih razmer doma prikrajšani za plačljive šolske dejavnosti.