Izbirni predmeti v šolskem letu 2023/2024
V šolskem letu 2023/24 bomo izvajali 23 obveznih izbirnih predmetov in sicer: Obdelava gradiv – les, Urejanje besedil, Sodobna priprava hrane, Šport za sprostitev, Nemščina 1, Likovno snovanje 1, Ples, Turistična vzgoja, Šolsko novinarstvo, Poskusi v kemiji, Obdelava gradiv – umetne mase, Robotika v tehniki, Šport za zdravje, Likovno snovanje 2, Ljudski plesi, Elektrotehnika z robotiko, Elektrotehnika, Gledališki klub, Izbrani šport – nogomet, Izbrani šport – odbojka, Nemščina 3, Likovno snovanje 3, Starinski in družabni plesi.
Izvajali bomo tudi šest neobveznih izbirnih predmetov in sicer:
- v 1. razredu matične šole in podružnic Angleščino,
- od 4. do 6. razreda matične šole Nemščino, Šport, Tehniko, Računalništvo in Umetnost
- od 4. do 5. razreda Podružnice Selca Šport in Tehniko.
Za ostale izbirne predmete je bilo premalo prijav, zato jih zaradi omejitve števila skupin ne bomo mogli izvajati.
Predmet | Izvajalci | Predstavitev IP |
1. razred | ||
Angleški jezik | Lea Luznar, Petra Tolar | Učni načrt |
4., 5. in 6. razred | ||
Nemški jezik | Branka Peternelj | Predstavitev-NIP-Nemscina |
Umetnost | Marjeta Naglič, Polona Kovač, Andreja B. Rant, Majda Demšar | NIP-Umetnost |
Tehnika | Monika Ficko, Andreja Bogataj Rant, Andreja Šolar, Sonja Čenčič | NIP-Tehnika |
Računalništvo | Alenka Bertoncelj | Predstavitev-NIP-Rac |
Šport | Aleš Cankar | Predstavitev-NIP-Sport |
Samo 7. razred | ||
Sonce, Luna, Zemlja | Anka Arko | Predstavitev-SLZ |
Obdelava gradiv – les | Vesna Božič | Predstavitev-OGL |
Urejanje besedil | Alenka Bertoncelj | Predstavitev-UBE |
Rastline in človek | ||
Sodobna priprava hrane | Barbara Vrhunc | Predstavitev-SPH |
Šport za sprostitev | učitelji športa | Predstavitev-SportZaSprostitev |
Ples | Sara Luznar | |
Turistična vzgoja | Damjana Demšar | Predstavitev-TVZ-1 |
Samo 8. razred | ||
Daljnogledi in planeti | Anka Arko | Predstavitev-DaljnoglediPlaneti |
Obdelava gradiv – kovine | Predstavitev-Kovine | |
Multimedija | Alenka Bertoncelj | Predstavitev-MME |
Robotika v tehniki | Sabina Peternel | Predstavitev-RobotikaVTehniki |
Poskusi v kemiji | Tina Mesec | Predstavitev-POK |
Načini prehranjevanja | Predstavitev-NPR | |
Šport za zdravje | učitelji športa | Predstavitev-SportZaZdravje |
Življenje človeka na Zemlji | Igor Dražetić | Predstavitev-ZCZ |
Ljudski plesi | Sara Luznar | |
Samo 9. razred | ||
Elektrotehnika | Nika Dobrovoljc | Predstavitev-Elektrotehnika |
Računalniška omrežja | Alenka Bertoncelj | Predstavitev-ROM |
Elektronika z robotiko | Sabina Peternel | Predstavitev-ElektronikaZRobotiko |
Kemija v življenju | ||
Raziskovanje domačega kraja in varstvo njegovega okolja | Igor Dražetić | Predstavitev-RaziskovanjeDomacegaKraja |
Izbrani šport – nogomet | Aleš Jensterle | |
Izbrani šport – odbojka | Ana Luznar | Predstavitev-Odbojka |
Starinski in družabni plesi | Sara Luznar | |
Gledališki klub | Anja Marin | Predstavitev-GledaliskiKlub |
Retorika | ||
7. in/ali 8. in/ali 9. razred | ||
Obdelava gradiv – umetne snovi (8. in 9. razred) | Monika Ficko | Predstavitev_UmetneSnovi |
Nemščina I, II, III in NIP (7., 8. in 9.) | Branka Peternel | Predstavitev-NI1-NI2-NI3 |
Glasbena dela (8. in 9.) | Marjeta Naglič | |
Šolsko novinarstvo (7., 8. in 9.) | Tadeja Šuštar | Predstavitev-SNO |
Likovno snovanje 1, 2, 3 (7., 8. in 9.) | Polona Kovač | Predstavitev-LikSnovanje |
Vezenje 2 (7., 8. in 9.) | Predstavitev-Vezenje2 | |
Verstva in etika I (7., 8. in 9.) |