V petek, 23. 10., se je v športni dvorani v Železnikih, ki je bila napolnjena do zadnjega kotička, odvijala prireditev ob 200. letnici šolstva. Na prireditvi je nastopalo veliko učencev, ki so plesali, brali, peli in igrali. Prireditev so vodili Matija, Nika in Gaber. Obiskovalcem so uprizorili tri različna obdobja v zgodovini šole. Mentorice prizorov so bile Majda Tolar, Mira Prevc in Majda Demšar. Prebrali so dve pesmi: eno o zgodovini šole, drugo o drevesu znanja, mentorici učencev, ki so jih prebrali sta bili Katarina Primožič in Majda Tolar.

Na prireditvi je bilo veliko plesnih nastopov, ki so bili strnjeni v muzikal, Iz razreda v razred, v katerem so nastopali učenci od 1.- 9. razreda, katerega mentorica je bila Valentina Pintar. Sceno, ki so jo učenci in učitelji idejno ustvarjali skozi daljše obdobje priprav na prireditev, je postavila učiteljica likovne vzgoje Polona Kovač z učenci likovnega krožka. Scena je vsebovala tudi pročelji današnje in prve šole in dve učilnici, ena iz let po prvi svetovni vojni, druga pa iz 70-ih let prejšnega stoletja. Prireditev je bila odlično izpeljana in je prejela veliko pohval.

Brina Habjan in  Ajda Jagodic

Foto Primož Šmid