Pomembni datumi

OTVORITEV LETOŠNJE BRALNE SEZONE

Vsako leto 17. septembra praznujemo DAN ZLATIH KNJIG in začetek branja ”za značko”.

In zakaj ravno 17. septembra? Tega dne se spomnimo pisatelja Franceta Bevka, ki se je na ta dan leta 1890 rodil v Zakojci. 80 let kasneje (1970) pa je na ta dan tudi umrl.

Zagotovo poznate nekaj njegovih knjig (npr. Pastirce, Zlato vodo, Tatiča idr.).

IN KDAJ SE KONČA?

Datum uradnega zaključka je 2. april, MEDNARODNI DAN OTROŠKIH IN MLADINSKIH KNJIG. Hkrati pa je to rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena (1805-1875).

KAKO BOMO PRAZNOVALI LETOS?

• Vztrajni bralci in bralke s predmetne stopnje bodo za aktivno sodelovanje v pogovorih o prebranem nagrajeni aprila 2018. Srečali se bodo z raperjem Rokom Terkajem – Trkajem in profesorjem dr. Igorjem Saksidom. Na pravem rap koncertu bosta predstavila knjigo Kla kla klasika, ki ob rapovskih besedilih in ritmih kar poskakuje.

Prisluhnete jima lahko tudi na spletni povezavi:

• Učence razredne stopnje pa bomo o slovesnem zaključku še obvestili.
  • Društvo Bralna značka Slovenije bo tudi letos poskusilo pridobiti “mecene”, ki omogočijo nakup knjig za zlate bralke in bralce – vztrajne devetošolke in devetošolce. Podarili jim jih bomo na valeti.