V četrtek, 12. 12. 2019, smo na naši šoli imeli angleško obarvano božično popoldne. Skupina radovednih učencev od 5. do 7. razreda je druženje začela s pesmijo, saj smo pri učiteljici Marjeti Naglič ubrano peli tradicionalno angleško božično pesem »We wish you a merry Christmas«. Nadaljevali smo v učilnici angleščine, kjer smo po skupinah sestavili božično sestavljanko, poimenovali praznične pojme in si ogledali videoposnetek o tem, kako v Angliji preživljajo decembrske božične dneve. Po slastni malici smo sedmošolci odšli v računalniško učilnico. Ustvarjali smo risanke na temo božičnih praznikov. Petošolci in šestošolci pa so medtem igrali praznične namizne igre ter izdelali  Božičkove kape, brade, jelenčkove rogove in rdeče noske. Za konec smo znova združili moči in ustvarili mala darilca, imenovana »crackers«, ki si jih Angleži podarijo ob božičnem kosilu. Medtem, ko smo se pred slovesom krepčali še s slastnim čajem ter sladkimi piškoti, smo si ogledali tudi kratke filmčke, ki so jih ustvarili sedmošolci. Angleško popoldne smo prav prijetno zaključili s skupinsko fotografijo in odšli domov obdani s snegomJ!

Ana Demšar, Zala Habjan, Ema Lenc in Maja Tarfila, 7.a